Blog

Jak z powodzeniem szukać informacji o pracodawcy?

Jak z powodzeniem szukać informacji o pracodawcy?

Dziś poszukiwanie pracy to nie tylko szukanie konkretnych ofert pracy. To również pozyskiwanie informacji odnośnie potencjalnego pracodawcy. Każda informacja może pomóc nam kandydatom w podjęciu decyzji dotyczącej ewentualnej współpracy. Jak skutecznie wyszukiwać informacji o pracodawcy i od czego zacząć? Zapraszamy do artykułu.
 

Informacje o firmie

Zebranie jak największej ilości informacji o firmie to podstawa podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Sprawdzenie informacji o firmie, przejrzenie strony internetowej danego przedsiębiorstwa pozwoli Ci lepiej przygotować się na rozmowę rekrutacyjną, podczas której możesz usłyszeć pytania dotyczące firmy do której aplikujesz! Umiejętność odpowiedzenia na nie, będzie świadczyć o Twoim zaangażowaniu i zainteresowaniu działalnością firmy.

Strona internetowa

Szukając informacji o potencjalnym pracodawcy, warto przejrzeć stronę internetową firmy. W zakładkach “o firmie”, “o nas” czy “ kariera” znajdziesz takie informacje jak na przykład : kiedy powstała wybrana firma, jej historię, obszary działania, jak wygląda zespół, który tam pracuje oraz jakie możliwości rozwoju oferuje. Często na stronach firm możemy znaleźć różnego rodzaju ciekawostki, które mogą przekonać Cię do pracy w danym przedsiębiorstwie.

Baza pracodawców

Każda osoba poszukująca pracy może zapoznać się z profilem pracodawcy na ogido.pl. Sprawdzając portal ogido.pl dowiesz się jakie są aktualne oferty wybranego przez Ciebie pracodawcy, oraz sprawdzisz czym zajmuje się dana firma.

Media

Informacje i wywiady z pracodawcami mogą być bardzo ciekawe i również dostarczyć nam cennych wskazówek. Dlatego warto przeglądać i czytać prasę branżową z dziedziny, która najbardziej nas interesuje.

Artykuły online

To prawdziwe źródło wiedzy o danej firmie! W artykułach zamieszczanych w sieci także możesz znaleźć garść informacji. Możesz dowiedzieć się z nich o realizowanych przez firmę projektach, nowych możliwościach, metodyce pracy czy planach rozwojowych. Rzetelny artykuł może być prawdziwą pomocą w decyzji o podjęciu pracy w wybranej przez Ciebie firmie.

Rozmowa z pracownikami

Istotnym elementem w poszukiwaniu informacji o pracodawcy mogą być również dni otwarte lub warsztaty organizowane przez firmę, która Cię interesuje. Warto skorzystać z takiej opcji, ponieważ w te dni możesz swobodnie porozmawiać z pracownikami firmy, którzy znają oczekiwania pracodawcy i wiedzą wszystko o metodyce pracy w przedsiębiorstwie. Mogą zapoznać Cię z systemem swojej pracy i udzielić kilku istotnych wskazówek.

Wyszukiwanie informacji o pracodawcy to ważny element poszukiwania pracy. Bez tego będzie nam bardzo ciężko podjąć decyzję o rozpoczęciu współpracy z daną firmą. Informacje te nie tylko pozwolą nam na sprawdzenie rzetelności i profesjonalizmu danego pracodawcy ale również pomogą nam w trakcie rozmowy o pracę.